Daudzus gadsimtus cilvēki ir uzkrājuši pieredzi augu ārstēšanā. Fitoterapija sniedz lieliskus rezultātus arī ādas kopšanā. Arvien vairāk sieviešu atsakās no dārgās kosmētikas un pāriet uz paštaisītiem skaistumkopšanas produktiem, kas tiek gatavoti pašu rokām tikai no dabīgām izejvielām. Tautas līdzekļi no ārstniecības augiem pret grumbām ir lieliska alternatīva skaistumkopšanas procedūrām salonos un klīnikās.
Garšaugu ārstnieciskā iedarbība
Augu kosmētikā ir lielākā daļa minerālvielu, organisko skābju un citu elementu, kas nepieciešami epitēlija audu pilnvērtīgai darbībai.
Kosmetologi iedalīja ārstniecības augus grupās, ņemot vērā ādas tipu un problēmas. Tradicionālajā medicīnā ir zināmi vairāk nekā 2 tūkstoši ārstniecības augu šķirņu, mājas medicīniskajā kosmētikā tiek izmantoti 20 priekšmeti, tostarp:
- nātre, ceļmallapa, piparmētra ir vairāk piemērota taukainai ādai;
- timiānu, oregano, kliņģerītes vislabāk lieto sievietes ar sausu virsmu;
- pētersīļiem, pienenēm, strutenēm piemīt balinošas īpašības;
- nomierināt, mazināt iekaisumu palīdzēs ozola miza, kumelīte, kliņģerīte vai aukla;
- rozmarīns ar salviju atbrīvosies no krunciņām ap acīm, muti, grumbām uz pieres;
- liepa, asinszāle veicina poru sašaurināšanos, tonizē epidermu, noņem taukaino spīdumu;
- atsauksmes par brūnaļģes sejas atjaunošanai - jūras zāli, slavē tās unikālo ietekmi uz ādu.
Noteikumi lietošanai mājās
Ārstniecības augu uzlējumi un novārījumi var glābt ādu no daudziem defektiem un priekšlaicīgas novecošanas. Lai rezultāts būtu pēc iespējas efektīvāks, ir jāievēro vairāki noteikumi to lietošanai mājās, kā arī jāzina konkrētas receptes īpašības. Sākumā pirms pieteikšanās praksē ir svarīgi iepazīties ar fito-kosmetoloģijas pamatiem.
Galvenie ieteikumi ārstniecības augu lietošanai:
- Ir vairāki veidi, kā lietot ārstniecības augus sejai: pievienojiet tos maskām, ikdienas mazgāšanai, beršanai vai losjoniem, sagatavojiet kosmētisko ledu.
- Vispirms ir jāpārbauda alerģiska reakcija nelielā ādas vietā uz rokas un tikai pēc tam, kad ir pārliecinājies, ka tās nav, uzklājiet līdzekli uz sejas.
- Ja jums ir iecienīta mājās gatavota maska, to ir viegli uzlabot, aizstājot šķidro komponentu (pienu, sulu) ar garšaugu novārījumu.
- Pēc 10-15 augu masku kursa jāpaņem neliela pauze un pēc tam jāmaina produkta sastāvs, lai āda "nepierod".
- Ja augus savāc pašus, tos pat nevar izžāvēt, tos joprojām var izmantot svaigus.
- Visas novārījumu receptes vislabāk lietot uzreiz vai dažas stundas pēc to pagatavošanas.
- Lai uzglabātu kosmētikas preparātus, labāk ir izmantot stikla vai keramikas traukus.
- Ja uz sejas ir svaigas skrambas, pinnes, iekaisumi, rētas vai nesen veiktas plastiskās operācijas pēdas, procedūru ar ārstniecības augiem labāk atlikt.
- Savāktos augus iespējams uzglabāt divus gadus, sausā, saules gaismai nepieejamā vietā.
Lai izturētu jebkuru augu masku uz sejas, vajadzētu būt ne vairāk kā 30 minūtes. Jo, kā jau visi derīgie augi ir bioloģiski aktīvi tikai pusstundu.
Regulāra tautas skaistumkopšanas recepšu izmantošana palīdzēs sasniegt izcilus rezultātus. Tātad maskas taukainai ādai vislabāk lietot divas reizes nedēļā, bet sausai ādai - vienu reizi. Profilaksei pietiek ar augu maskas pagatavošanu reizi desmit dienās.
Medicīniskās kosmētikas priekšrocības
Augu ieguldījums ādas atjaunošanā ir milzīgs. To veicina daudzi faktori:
- komponentu dabiskums, videi draudzīgums;
- dziļa masku, novārījumu darbība;
- bagātība, augu daudzveidība ļauj izvēlēties pareizo recepti jebkuram veidam;
- palēnina novecošanos, intensīvi mitrina, piešķir elastību, veselīgu krāsu, iespējams, nebaidoties par ķermeņa veselību, izvairoties no kairinājumiem, iekaisumiem;
- Ārstniecības augus šūnas absorbē par 100%, atšķirībā no kosmētiskajiem preparātiem ar ķīmiskām sastāvdaļām.
Oregano
Otrais šīs zāles nosaukums jaunībai ir oregano. Augs satur bioloģiski aktīvās vielas, ēterisko eļļu, askorbīnskābi. Oregano attīra, atsvaidzina sejas ādu, izlīdzina grumbas, mazina iekaisumus. Augs stimulē kolagēna, proteīna, kas atbild par ādas elastību, ražošanu. Oregano ir labs antiseptisks līdzeklis, tāpēc tā novārījumu izmanto pūtītēm, mikroplaisām vai brūcēm.
Receptes ādai pret novecošanos:
- 10 g oregano aplej ar 400 ml verdoša ūdens, vāra ūdens peldē 10 minūtes. Atdzesē, izkāš. Izmantojiet šķidrumu kā termālo ūdeni, toniku, tīrīšanas līdzekli.
- 50 ml novārījuma, kas pagatavots pēc iepriekš minētās receptes, pievieno 5 ml vīnogu eļļas un 8 pilienus A vitamīna. Šķidrumu lej ledus veidnēs, sasaldē. Vakarā noslaukiet ādu ar kubiņiem.
- 5 g sasmalcināta oregano ielej ar 100 ml spirta. Uzstādiet maisījumu 2 nedēļas tumšā vietā. Šis līdzeklis ārstē iekaisumu un pinnes, bagātinot antiseptiskas ziedes vai tonizējošus līdzekļus. Tīrā veidā to neizmanto.
- Sajauc 5 ml oregano uzlējuma (recepte augstāk), 50 ml kumelīšu novārījuma, 4 pilienus sandalkoka ēteriskās eļļas. Noslaukiet seju ar toniku no rīta un vakarā. Tas mazina iekaisumu, balina ādu, stiprina plānos asinsvadus.
Kad lietot un kontrindikācijas
Garšaugus var izmantot, lai novērstu trūkumus:
- iekaisums, pinnes;
- vairāki vecuma plankumi;
- jaunu grumbu veidošanās;
- pārmērīgs sausums, ādas lobīšanās
- alerģiskas reakcijas, nieze, apsārtums;
- pietūkums, zilums acu zonā;
- eļļains spīdums, blāva epidermas krāsa.
Augu kosmētikas lietošanai ir vairākas kontrindikācijas:
- individuāla alerģija pret zālēm;
- slimības, kas saistītas ar asinsrites sistēmu, onkoloģija;
- pēcoperācijas stāvoklis (svaigu brūču klātbūtne).
Garšaugi mīmikas grumbām
Vēlamo efektu cīņā ar ādas novecošanās pazīmēm var panākt, katru dienu mazgājoties ar augu uzlējumiem.
Turklāt mazgāšana var sasniegt vairākus rezultātus vienlaikus:
- sviedru un tauku izdalījumu, putekļu un netīrumu daļiņu attīrīšana;
- noņemt pinnes, mazināt iekaisumu, sašaurināt poras;
- tonizē ādu.
Kas jums jāzina par tonika sagatavošanu un lietošanu mazgāšanai:
- sagatavojiet produktu uz ūdens vai spirta: ūdens toniku uzglabā ne ilgāk kā divas dienas, alkoholu - līdz divām nedēļām;
- izmantojiet garšaugus: kumelītes, salvijas, pētersīļus, strutene; nātre, asinszāle, zaļā tēja;
- dabīgas dārzeņu sulas - alveja, citrusaugļi, gurķi;
- toniks nav jānomazgā;
- lietojiet līdzekli katru dienu vakarā un no rīta.
Receptes, kas atjaunos sejas jaunību un skaistumu
Attīrīt, atjaunot šūnu ūdens bilanci, palīdzēs toniks uz liepziedu bāzes. Jums vajag 2 ēd. k. ziedus, aplej ar 250 ml verdoša ūdens, trauku aizvāko, pēc pusstundas izkāš. Noslaukiet ādu no rīta un vakarā.
Tikai taukainas ādas attīrīšanai, izmantojiet 1 tējk. garšaugu komplekss (kliņģerīšu ziedi, rudzupuķe, vijolītes) un 1 ēd. k. kumelītes, kuras pārlej ar verdošu ūdeni (0, 5 l). Nākamajā dienā noslaukiet problemātiskās vietas ar novārījumu. Instruments noņems netīrumus, atsvaidzinās ādu.
Alvejas sulas un auzu pārslu maska palīdzēs atbrīvoties no grumbām ap acīm. Sastāvdaļas sajauc proporcijā 2: 1, maisījumu uzklāj plānā kārtā 10 minūtes. Pārējo noņemiet ar vates tamponu.
Vēl viena pārbaudīta maskas versija atjaunošanai ir sagatavota no nātru lapu vircas, Sv. savākšana uz 0, 5 l šķidruma. Produktu ievilkties apmēram 3 stundas, saberzt līdz viendabīgai konsistencei (ja iespējams), tad masu izplatīt uz attīrītas ādas. Pēc pusstundas atlikumus nomazgāt.
Lai atjaunotu veselīgu mirdzumu, epidermas elastību palīdzēs piparmētru un zaļās tējas maska (1 ēdamkarote katra komponenta). Uz brīdi maisījumu aplej ar verdošu ūdeni. Tad notecina ūdeni (var izmantot kā toniku, ledus bāzi), virspusē izklāj pašus garšaugus. Pēc 15 minūtēm noņemiet vircu.
Ja joprojām neuzticaties ārstniecības augu atjaunojošajam spēkam, tad iesakām izpētīt informāciju par farmaceitiskajiem produktiem sejai, iespējams, tradicionālās medicīnas metodes jums ir piemērotākas.
Salvija
Augs ir bagāts ar antioksidantiem un bioloģiski aktīvām vielām, kas izlīdzina grumbas un noņem vecuma plankumus. Salvijas novārījums palēnina novecošanās procesus, tonizē, mīkstina un atsvaidzina ādu, regulē tauku dziedzeru darbību. Tāpat augs palīdz atbrīvoties no pinnēm, pinnēm un rosacejas – paplašinātajiem kapilāriem uz sejas. Garšaugs ir piemērots jebkura veida veselīgai vai problemātiskai ādai.
Sagatavošanas un lietošanas metodes:
- Novārījums mazgāšanai. Ielej 1, 5 tējk. salvija 1 glāzi verdoša ūdens, un pēc tam maisījumu vāra uz lēnas uguns ūdens vannā 20-30 minūtes. Šķidrumu izkāš, atdzesē. No rīta pēc galvenās ādas attīrīšanas nomazgājiet seju ar novārījumu.
- Masāžas maisījums. Sajauc 5 ml bāzes eļļas un 2 pilienus salvijas ēteriskās eļļas. Veiciet aktīvus ādas sitienus no pieres vidus līdz deniņiem, no zoda un deguna spārniem līdz ausīm, tad pretēji pulksteņrādītāja virzienam ap plakstiņiem. Uz tām pašām līnijām taisi glāstīšanu, piesitienu, spiedienu.
- Kosmētiskais ledus tonizēšanai. 7 g salvijas garšaugu un 1 g kumelīšu ziedu ielej 120 ml karsta ūdens (ne verdošā ūdenī). Uzliet produktu 1 stundu noslēgtā traukā. Pievienojiet 3 pilienus salvijas ēteriskās eļļas. Samaisa, izkāš. Lej veidnēs, nosūta uz saldētavu. No rīta un vakarā noslaukiet seju ar ledus kubiņu gar limfas plūsmas līnijām.
Tas ir jāzina, atjaunojoties ar ārstniecības augiem!
- Daži augi ir alergēni. Pirms kosmētikas līdzekļa lietošanas veiciet izmēģinājuma testu.
- Kosmētikas nolūkos izmantojiet augus, kas iegādāti aptiekā (tā kvalitāte tiek garantēta) vai savākti pārbaudītās, videi draudzīgās vietās.
- Izpētiet katra komponenta īpašības, īpašības, tām jābūt vērstām uz problēmas risināšanu atbilstoši virsmas veidam.
- Sagatavojiet novārījumus ne ilgāk kā 3 dienu lietošanai, uzglabājiet mīkstos maisījumus ne ilgāk kā 2 dienas.
- Lai sasniegtu lielāku efektu, neaizmirsti ikdienas uzturā iekļaut pretnovecošanas pārtiku, veikt masāžu, sejas vingrošanu.
- Mazgāšana ar novārījumu pēc sejas enerģijas masāžas veicina ātru šūnu piesātinājumu ar barības vielām, aktivizē procesus, tostarp kolagēna un elastīna šķiedru ražošanu.
- Kosmētiskais augu ledus efektīvi mitrina un baro epitēlija šūnas. Uzziniet vairāk par ledus brīnumu receptēm šeit.
Guduči
Šis pretnovecošanās augs tiek izmantots ājurvēdā, Indijas tautas medicīnā. Atjaunošanai ir piemērotas kaltētas saknes un stublāji, birstošais pulveris vai ekstrakts kapsulās. Uzņemot, guduči izvada toksīnus, dziedē aknas, stiprina imūnsistēmu, uzlabo vielmaiņu – vielmaiņu. Lietojot ārīgi, mazina pinnes, tonizē, nomierina ādu.
- Gurķu sejas maska - noderīgas īpašības un soli pa solim receptes ēdiena gatavošanai mājās ar fotoattēlu
- Echinacea purpurea
- Garšaugi, lai palielinātu potenci vīriešiem
Guduchi pulveris kapsulās tiek pārdots ājurvēdas veikalos. Otrais auga nosaukums ir giloy. To lieto, kā norādīts, parasti pa 1 tabletei (0, 5–1 g) divas reizes dienā, uzdzerot siltu ūdeni, medu vai gī. Kapsulas pulveri pievieno maskām, skrubjiem, bet vēlams norīt.
Gurķu priekšrocības ādai
Gurķis ir dabisks barojošs sejas serums, kas bagāts ar vitamīniem. Augstā ūdens satura dēļ gurķis tiek uzskatīts par dabisku absorbentu, mitrinātāju un vitamīnu (B1, B2, askorbīnskābe, K, jods, sērs) krātuvi. Tāpēc šī lieljaudas sastāvdaļa tiek izmantota kosmetoloģijā. Gurķu priekšrocības ādai:
- piemīt atjaunojoša un reģenerējoša iedarbība;
- atsvaidzina;
- uzlabo turgoru;
- pozitīvi ietekmē vielmaiņas procesus;
- noņem tumšos lokus zem acīm;
- mazina pietūkumu;
- toņi;
- novērš vecuma plankumus.
Ja jums ir nepieciešams atbrīvoties no tumšajiem lokiem ap acīm, likvidēt vecuma plankumus, uzmundrināt vai atsvaidzināt, jums ir nepieciešams izmantot gurķi sejai šķēlēs vai apļos. Ja sejas ādai draud dehidratācija, tad vienmēr palīgā nāks maska uz rīvēta gurķa vai gurķu sulas, auzu pārslu, biezpiena bāzes.
Kā atbrīvoties no pirmajām mīmikas grumbām ar kosmētiku
Kosmētikas produktu tirgus mūsdienu pasaulē ir pārpilns ar dažādiem nosaukumiem, starp kuriem visbiežāk var dzirdēt: krēmus, eļļas, želejas, maskas, serumus un balzāmus. Katram no tiem ir savs darbības mehānisms. Kopumā var izdalīt trīs lielas grupas:
- Preparāti uz hialuronskābes bāzes galvenokārt tiek izmantoti mitrināšanai un ir grumbu novēršanas līdzeklis. Šādu produktu molekulas ir tik lielas, ka nespēj dziļi iekļūt dermā, taču spēj to labi mitrināt un pasargāt no dehidratācijas.
- Kolagēnu un elastīnu saturoši produkti ir lieliski piemēroti atjaunošanai.
- Peptīdus saturoši produkti galvenokārt sastāv no ar peptīdiem saistīto aminoskābju molekulām. Katram no tiem ir sava struktūra. Ikdienā tos sauc par "mērķa signālu peptīdiem", jo tie var liegt nervu impulsu pārnešanu uz sejas muskuļiem, uzsākt mukopolisaharīdu, kolagēna uc sintēzi. Šādu līdzekļu lietošanas rezultātā muskuļi pilnībā atslābinās. , kolagēna šķiedras tiek pārstrukturētas, un rodas kontūru savilkšanas efekts.
Kā darbojas tautas aizsardzības līdzekļi?
Izdomāsim, kā darbojas tautas aizsardzības līdzekļi, ko izmanto mīmikas grumbu ārstēšanai. Galvenā darbība:
- Mitrinošs. Mitruma zudums un pārmērīgs sausums ir viens no galvenajiem izteiksmes līniju cēloņiem. Dabīgām eļļām, piena produktiem, svaigiem dārzeņiem un augļiem ir mitrinoša iedarbība.
- Uzturs. Papildu vitamīnu, minerālvielu un aminoskābju uzņemšana uztur veselīgu ādu. Barojoša iedarbība ir eļļām, augļiem, ogām, zaļumiem, olas dzeltenumam.
- Liftinga efekts. Laika gaitā āda ne tikai kļūst krunkaina, bet arī sāk nokarāties. Lai pievilktu ādu ar tautas metodēm, ieteicams lietot olu baltumu, cieti, želatīnu.
- Novērst pietūkumu. Zem acīm bieži veidojas tūska, lai tās novērstu, ieteicamas maskas ar neapstrādātiem kartupeļiem un pētersīļiem.
Noņemiet grumbas ap lūpām
Vertikālās grumbas ap muti parasti parādās vēlāk nekā citas mīmiskās grumbas. Bet tie padara seju vecāku. Pats labākais – negaidi, kad parādīsies krunciņas, bet sāc veidot maskas profilaktiski.
Receptes:
- Ar ķirbju sēklām.Jums būs jāiztīra neapstrādātas ķirbju sēklas un jāsasmalcina tās blenderī līdz gludai. Ēdamkarotei sasmalcinātu sēklu ņem 10 ml rīcineļļas un mandeļu eļļas. Ierīvē visu. Uz pusstundu uzklājiet biezu slāni uz zonu ap lūpām.
- Ciete.Jums būs nepieciešama sausa kartupeļu vai kukurūzas ciete. Ēdamkaroti šī produkta vajadzēs sajaukt ar augu eļļu. Vēlams ņemt linsēklas, bet jūs varat izmantot jebkuru citu nerafinētu. Lai atvieglotu cietes sajaukšanu ar eļļu, ielejiet to burtiski pa pilienam, labi samaisot. Rezultātā vajadzētu iegūt biezu zobu pastas konsistences maisījumu. Sagatavoto "pastas" uzklājiet uz zonas ap lūpām uz pusstundu.
- Ar skābētiem kāpostiem.Kāpostus jāsasmalcina blenderī, līdz tiek iegūts viendabīgs biezenis. Ēdamkarotei kāpostu biezeņa pievienojiet tējkaroti nerafinētas augu eļļas. Izklājiet iegūto masu problemātiskajā zonā divdesmit minūtes.
- Ar zirņiem.No zirņiem gatavo divu veidu maskas. Pirmajam variantam izmanto sausos zirņus, otrajam izmanto svaigus vai svaigi saldētus zaļos zirņus. Pirmo maskas versiju sagatavo šādi: kafijas dzirnaviņās sasmalcina sausos zirņus līdz miltu stāvoklim. Ielej karoti iegūtā produkta ar nelielu daudzumu karsta piena, lai izveidotu biezu masu. Atdzesētajā masā ielej 5 ml kosmētiskās eļļas (jebkuru). Uzklājiet maisījumu ceturtdaļu stundas. Otrā maskas versija ir sagatavota vēl vienkāršāk. Svaigus zirņus samaļ biezenī un sajauc ar biezu skābo krējumu proporcijā viens pret vienu. Ja tiek izmantots svaigi sasaldēts produkts, tad tam jāļauj atkausēt. Konservētus zaļos zirnīšus nevar izmantot, lai pagatavotu atjaunojošu masku.
- Apple.Šīs kompozīcijas pagatavošanai izmanto svaigu ābolu. Tam jābūt nomizotam un sarīvētam uz smalkas rīves. Uz ēdamkarotes ābolu mērces ņem tējkaroti šķidra medus, sasmalcina. Uzklājiet divdesmit minūtes.
- Biezpiens.Šim sastāvam nepieciešams svaigs biezpiens, ideālā gadījumā mājās gatavots. Sajauc ēdamkaroti biezpiena ar ēdamkaroti svaigi pagatavotas burkānu sulas. Ja biezpiens bija sauss un masa izrādījās bieza, pievienojiet nedaudz kefīra vai skābo krējumu. Uzklājiet maisījumu uz ādas ap lūpām trīsdesmit minūtes.
Sejas maskas
banānu jogurts
Kompozīcijā ietilpst: 1 ēd. k. karote dabīgā jogurta, 2 tējkarotes banānu biezenī, puse tējkarotes medus vai olīveļļas.
Visas sastāvdaļas sajauc viendabīgā masā un uz 15-20 minūtēm uzklāj uz sejas. Noņemiet masku ar kosmētiskajām salvetēm un noskalojiet atlikumus ar ūdeni.
Ar aunazirņu miltiem
Jums būs nepieciešams: 1 ēd. k. karote aunazirņu miltu, 100 g ūdens, 1 ēd. k. karote olīveļļas, puse tējkarotes eļļaina E vitamīna šķīduma, 1 dzeltenums.
Kā skaistumkopšanas saloni piedāvā atbrīvoties no mīmiskajām grumbām
Mūsdienu kosmetoloģija mūs lutina ar jaunām metodēm. Dažas no pretnovecošanās metodēm ir atrodamas gandrīz katrā salonā. Zemāk ir saraksts ar visizplatītākajiem:
Lāzera seguma atjaunošana.
Ietekmes objekts nav acis un zona ap tām, bet tieši vaigu kauli. Visas manipulācijas tiek veiktas pa to līniju. Un tomēr slīpēšana tiek uzskatīta par labāko no visām pieejamajām metodēm. Bet šai operācijai ir viens globāls mīnuss: tā diemžēl smagi traumē ādu. Lai iegūtu kvalitatīvu rezultātu, šī procedūra ir jāveic labā salonā uz uzticama aprīkojuma. No iepriekš minētā mēs varam secināt, ka nav vērts uzskatīt šādu slīpēšanu par labāko variantu.
Ķīmiskais pīlings
veikta arī gar vaigu kauliem. Tiesa, šeit ir viens brīdinājums: šī operācija ir absolūti individuāla. Un to var izdarīt tikai kvalificēts speciālists.
Fotoatjaunošana.
Stimulē šūnas ātrāk atjaunoties, pakļaujot tās impulsa gaismas zibšņiem. Arī kolagēns un elastīns sāk ražot produktīvāk. Efektivitāte ir acīmredzama - tonis ir izlīdzināts, un krunciņas ir izlīdzinātas.
Biorevitalizācija.
Šīs procedūras pamatā ir produktu ar hialuronskābi ievadīšana zemādas telpā, kas ļauj atbrīvoties no grumbām un palīdz uz brīdi aizmirst par to esamību.
Viena lieta apvieno visas piedāvātās metodes – redzams rezultāts īsā laikā. Bet katram ir savas stiprās un vājās puses. Par galveno trūkumu, iespējams, var uzskatīt to augstās izmaksas. Un, ņemot vērā to, ka ir nepieciešams vesels kurss, šāda atjaunošanās var ļoti ietekmēt ģimenes budžetu.
Izskata iemesli
Seja ir visatvērtākā ķermeņa daļa, tāpēc āda šajā zonā ikdienā ir pakļauta negatīvai ietekmei. Tāpēc arī cilvēkiem, kuri jūtu izpausmēs ir atturīgi, mīmikas grumbu parādīšanās ir neizbēgama. Sākumā parādās neuzkrītošs sietiņš, tad grumbas padziļinās.
Sejas grumbu cēloņus var iedalīt iekšējos un ārējos. Uziekšējie faktorivar attiecināt:
- Fizioloģiskā novecošana. Šis process ir dabisks un neizbēgams.
- Aktīvssejas izteiksmes. Šo faktoru var kontrolēt. Protams, nav iespējams vispār neizmantot sejas izteiksmes, taču ieradums saburzīt pieri vai šķielēt acis ir jāapgūst.
- Straujš svara zudums.Ieteicams kontrolēt ķermeņa svaru un mēģināt izvairīties no pēkšņa svara pieauguma.
- Slikti ieradumi. Ir labi zināms, ka smēķētājiem grumbas parādās agrāk.
Ārējie faktori:
- Ietekmevide. Ādas stāvokli negatīvi ietekmē daudzi faktori – vējš, slikta ūdens kvalitāte, piesārņots un pārāk sauss gaiss, sals, ultravioletais starojums.
- Klimata īpatnības. Dzīvojot vietās, kur ir pārāk karsts vai pārāk auksts, palielinās agrīnas grumbu veidošanās risks.
Lai samazinātu ārējo faktoru negatīvo ietekmi, jums jācenšas aizsargāt ādu. Izmantojiet krēmus ar ultravioleto filtru, pasargājiet ādu no sala un vēja.
Zivju eļļa - dabiska sejas ādas barošana
Zivju eļļa ir neaizstājams tautas līdzeklis. Tas palīdz uzlabot izskatu un bagātināt ar pilnu vitamīnu komplektu, kas ir bagāts ar zivju eļļu. To izmanto ne tikai masku pagatavošanai, bet arī iekšējai lietošanai, kuras dēļ no organisma tiek izvadīti visi toksīni un toksīni, kas izraisa pūtītes. Zivju eļļa sejai un tās priekšrocības:
- piemērots jebkura veida ādai;
- ideāls komponents jaunām meitenēm un sievietēm vecumā;
- efektīvi izlīdzina grumbas;
- baro sejas ādu;
- palīdz uzlabot izskatu;
- normalizē hormonālo līmeni un vielmaiņas procesus;
- toņi.
Populāra maskas recepte ir sagatavota, pamatojoties uz kapsulāro zivju eļļu, lai to izdarītu, pietiek ar to, ka apbruņojas ar šļirci un pilnībā izvelk kapsulas saturu, un pēc tam uz problemātiskajām vietām (pieres, zoda) uzklāj plānu tauku kārtu. , acis).
Kā citādi cīnīties ar grumbām: efektīvi veidi, kā atbrīvoties un izlīdzināt sejas ādu
Izmantojiet pienu ne tikai kā dažādu kosmētikas līdzekļu sastāvdaļu, bet arī mazgāšanai. Protams, tas attiecas uz dabisko ciema pienu, nevis pulveri. Atšķaidiet pienu ar karstu ūdeni vienādās proporcijās un nomazgājiet seju. Pēc tam noņemiet lieko šķidrumu no sejas un uzklājiet barojošu krēmu. Šī procedūra jāveic naktī.
Papildus krēmiem, maskām, skrubjiem mazgāšanai izmantojiet dažādus augu uzlējumus un novārījumus (kumelīšu, pētersīļu, lauru lapu). No šiem novārījumiem var pagatavot arī ledu un ar to noslaucīt seju.
Lai cīnītos ar grumbām, nepietiek tikai ar ārēju līdzekļu izmantošanu. Veselīga un jauneklīga āda ir atkarīga no daudziem faktoriem.
- Dzeriet pietiekami daudz ūdens (vismaz divus litrus dienā). Kā jau teicām, ādas novecošanās sākas tad, kad tā sāk zaudēt mitrumu. Bet mitrums ir vajadzīgs ne tikai ādai, bet arī visiem iekšējiem orgāniem. Turklāt, ja nepietiek šķidruma nierēm, aknām, sirdij u. c. - no organisma viedokļa svarīgākiem objektiem, tad tā šo šķidrumu ņems pirmām kārtām no ādas. Tāpēc atkārtojam: dzeriet vairāk šķidruma, lai pietiek visiem, nespiediet savu organismu izvēlēties, kuram tas vairāk vajadzīgs.
- Ēd pareizi. Jūsu uzturam jābūt sabalansētam.
- Gulēt pietiekami daudz. Miega trūkums galvenokārt ietekmē seju. Gulēt vēsā telpā ar svaigu gaisu.
- Arī smēķēšana un alkohols noveco ātrāk.
- Vairāk esiet brīvā dabā, vadiet aktīvu dzīvesveidu (neaizmirstot aizsargāt ādu no saules, vēja, karstuma un sala kaitīgās ietekmes).
Visi šie vienkāršie noteikumi palīdzēs ilgstoši saglabāt ādu jaunu.